Barcode: 3700238384350
Confiture de Coings
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 182.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 44.0 g |
| of which sugars | 44.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Coings 55 %, sucre, eau, gélifiant : pectines, jus de citron concentré.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Żurawina suszona cięta
Auchan
D NOVA 3
Fasolka po bretońsku z kiełbasą i boczkiem.
Auchan
C NOVA 4
Makaron Spaghetti
Auchan,Makarony Polskie
B NOVA 1
Kasza gryczana prażona
Auchan,Lestello
A NOVA 1
Makaron świderki
Auchan,Mlexer
A NOVA 1
Ryż biały
Auchan
C
Makaron spaghetti
Auchan
A NOVA 3
Kasza gryczana prażona
Auchan,Lestello
A NOVA 1
Koncentrat pomidorowy
Auchan
A NOVA 1
Sok pomidorowy
Auchan
B NOVA 3
Brzoskwinie w syropie
Greek Trade,Auchan
B NOVA 3
Kasza manna
Auchan
B NOVA 1