Barcode: 20253264
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 248.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 60.5 g |
| of which sugars | 60.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sucre, figues, gélifiant: pectine, acidifiant: acide citrique. FR
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gemüsebeilage Spargel & Karotten
FRoSTA
A NOVA 3
Protein Crisps salt & vinegar flavored
power crunch
E NOVA 4 Eco-Score B
Italian Bread Rolls
Amoroso's
C NOVA 4
Patate del Fucino
AURELI
B
Kräuter, Italienische Art
iglo
A NOVA 1
Toast Vollkorn
Grafschafter
A NOVA 3 Eco-Score A
Bunter Gemüsemix Mexico Style
Freshona
C NOVA 4
Lentejas a la riojana
Lidl
C NOVA 3 Eco-Score B
Tessiner Senfsoße Grüne Feige
Bertolli, Tessin, Wolfram Berge, Wolframberge
Eco-Score B
Caserecci di semola n° orecchiette
Cav. Giuseppe Cocco
A NOVA 1
Brokkoli
iglo
A NOVA 1
Andijvie
Albert Heijn
NOVA 1 Eco-Score A