Barcode: 3033610042914
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 221.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
figues (50%), sucre de canne, acidifiant : jus de citron concentré, gélifiant : pectine de fruits.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sorghum
Bob's Red Mill
A
'sweet' white sorghum flour
Bob's Red Mill Natural Foods Inc.
A
Organic hard white wheat berries
Bob's Red Mill, Bob's Red Mill Natural Foods Inc.
A
Peanut Butter Jelly Naturally Flavored & Oats Bob's Bar
Bob's Red Mill
D NOVA 4
Organic farro
A NOVA 1
Organic whole grain corn flour stone ground
Bob's Red Mill
A
Organic hot cereal with flaxseed
Bob's Red Mill
A NOVA 1
Green Lentils Heritage Beans
Bob's Red Mill
A NOVA 1
Finely Ground Hazelnut Meal/Flour
Bob's Red Mill, Bob's Red Mill Natural Foods Inc.
C NOVA 1
Organic whole grain cracked freekeh
Bob's Red Mill, Bob's Red Mill Natural Foods Inc.
A
Egg Replacer
Bob's Red Mill
E NOVA 4
Organic Oatmeal Classic with Flax & Chia imp
Bob's Red Mill
B NOVA 3