Barcode: 2000000112284
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 244.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 58.0 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fraises de la fraiseraie 55% (variété : Cirafine), sucre, acidifiant : juste de citron concentré, gélifiant : pectine de fruits, beurre.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Seeländer Spinatspäzli
Migros
C NOVA 3
60% Whole Wheat Kaiser
Superstore
B NOVA 4
Fouées
(sans marque)
NOVA 1
creamy original
violife
D NOVA 4
Juice from concentrate
D NOVA 1
Açaí parfait w/granola and berries
Ready2eat
NOVA 4
Pain aux noix
Leclerc
C
Organic Tart Cherry Butter, Tart Cherry
D
bio ginger shot
solevita
C NOVA 1
Bakers selection white baguette
The bakery at Asda
NOVA 3
Pain au Son
Leclerc
C NOVA 4
Le pastin multi céréales
Lubrano
C