Barcode: 8012666520114
Confiture de fraise
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
made in italy
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 185.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 45.0 g |
| of which sugars | 43.0 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
fraises, sucre, jus de citron, gélifiant : pectine. preparé avec 70g de fruits pour 100g. Teneur suces 45g pour 100g.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Beef & bbq baked beans, beef & bbq
B NOVA 4
Baked beans with bacon
C NOVA 4
Baked Beans
Southgate
B NOVA 4
Stuffed Shells
D’ORAZIO
C NOVA 3
Chicken & baked beans sauce, chicken
C NOVA 4
Beef & baked beans in a classic baked bean sauce, beef
C NOVA 4
Brown sugar molasses baked beans
C NOVA 4
Coconut Milk
Coco López
E NOVA 4
Baked beans with bacon, bacon
C NOVA 4
Brown sugar molasses baked beans with pork
C NOVA 4
Bbq flavor baked beans with pork, bbq with pork
C NOVA 4
Bbq baked beans, bbq
C NOVA 4