Barcode: 0060383678678
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 86.7 g |
| of which sugars | 53.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sugars (glucose, glucose - fructose), raspberries, pectin, citric acid, concentrated black nutrition valeur per 1 tbsp (1 pour 1 c. à s ears on carrot juice extract. calories 50
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Erdnüsse geröstet
Clarkys
A NOVA 3
Chiasamen
BioBio
A NOVA 1
Rapsöl
vegola
B
Sauerkirsche Konfitüre extra
Symphonie, Netto Marken-Discount
D NOVA 4
Erdbeere Konfitüre Extra
Symphonie
D
Eierspätzle XXL
Genusswelt, Netto MD
C NOVA 3
Cashews& Erdnüsse Honig u Salz
Clarkys, Netto Marken-Discount
D NOVA 4
Macadamia
Clarkys
C NOVA 3
Tortillia Chips
Netto
D NOVA 4
Lasagne Platten
Mondo Italiano
A
Snack Helden
Clarkys
D NOVA 1
Honey Nut Flakes, Korn Mühle, Netto
Korn Mühle, Netto
D NOVA 4