Barcode: 0055742374476
Confiture de framboises
by Compliments
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
canada organic
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 86.7 g |
| of which sugars | 86.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugars (organic evaporated cane syrup) • Organic raspberries • Fruit pectin Organic concentrated lemon juice . . Ingrédients: Sucres (sirop de canne évaporé biologique) Framboises biologiques • Pectine de fruits. Jus AR de citron concentré biologique .
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio-Eiweißbrot
Aldi, Gut Bio
B NOVA 4
Schulbrotbox Roggen Vollkorn Brot mit Sonnenblumen Kernen
Goldähren
A NOVA 3
Bagels - Korn
Aldi, Aldente, Goldähren
A NOVA 4
Bagels - Sesam
Aldi, Aldente, Goldähren
C NOVA 4
Speisestärke Feine Maisstärke
Gut Bio
Sojagurt
milsa
B NOVA 4
Bio-Mango, geschnitten, tiefgefroren
Gut Bio, Jütro
A NOVA 1
The Wonder Hack
The Wonder Hack
D NOVA 4
Gewürz-Öl mit Chili
Cucina
NOVA 4
Sojagurt
milsa
A NOVA 4
Schulbrotbox Dunkles Roggen Vollkorn Brot
Goldähren
B NOVA 3
Bagels - Classic
Aldi, Aldente, Goldähren
C NOVA 4