Barcode: 0604619932013
Confiture de gingembre
by Harrods
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 266.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 67.0 g |
| of which sugars | 66.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sugar, ginger, lemon juice (from concentrate), gelling agent: citrus pectin. Prepared with 64g of fruit per 100g. Total sugar content 67g per 100g.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
BON Gruene Brechbohnen FA.
Bonduelle
B NOVA 3
Petits Pois Carottes à L'etuvée Bonduelle (300G)
Bonduelle
A NOVA 4
Erbsen mit Möhrchen
Bonduelle
A NOVA 3
Macédoine 1/2
Bonduelle
A NOVA 3
grüne Bohnen 800 g
Bonduelle, bonduell
A NOVA 3
Haricots verts extra fins
Bonduelle
A NOVA 3
Haricots Beurre Bonduelle, 220g
Bonduelle
A NOVA 3
Bonduelle Very Fine Peas and Baby Carrots In Brine 200G.
Bonduelle, Bonduelle
A NOVA 4
Erbsen & Möhrchen
Bonduelle
B NOVA 3
Macédoine 4/4
Bonduelle
A NOVA 3
Lentilles cuisinées
Bonduelle
B NOVA 4
Macédoine De Légumes
Bonduelle, Bonduelle restauration
A NOVA 3