Barcode: 3123020000793
Confiture de griottes
by Griottines
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 237.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 56.0 g |
| of which sugars | 49.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
griottes, sucre, épaississant: pectine, jus de citron.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chocolate
NotCo, NotMilk
D NOVA 4
Gimme S'mores Peanut Butter
American Dream
C NOVA 4
2% Reduced Fat Not Milk
NotCo
B NOVA 4
NotMilk Whole
Not Milk
C NOVA 4
Rip's Big Bowl Banana Walnut
Plant Strong
A NOVA 1
Lait végétal
NotCo
B NOVA 4
Confetti Cake Pop Almond Butter
American Dream
A NOVA 4
Pumpkin Cheesecake Almond Butter
American Dream
A NOVA 4
Chocolate
NotCo, NotMilk
E NOVA 4
Super Greens Veggie Burger | The Actual Green Burger
Actual Veggies
A NOVA 4
Whole Not Milk
NotCo
B NOVA 4
Sweet Potato Veggie Burger | The Actual Orange Burger
Actual Veggies
A NOVA 3