Barcode: 0697893360160
Confiture De Lait
by Fauchon
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
made in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 343.0 kcal |
| Fat | 6.0 g |
| of which saturated | 3.7 g |
| Carbohydrates | 66.0 g |
| of which sugars | 54.0 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 5.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
lait, sucre de canne, gélifiant : pectine de fruits. Pour de produit fini : préparée avec 80g de lait, teneur totale en sucres : 68g, Peut contenir des traces de fruits à coque.
Additives
e440
Related Products in Breakfasts
Manuka health, mgo 550+ manuka honey
Manuka Health
NOVA 2
100% pure local honey
D NOVA 2
MGO 400+ Manuka Honey
Manuka Health New Zealand Ltd, Manuka Health
NOVA 2
Manuka health, mgo 100+ manuka honey
Manuka Health
D NOVA 2
MGO 30+ Manuka Honey Blend
Manuka Health
NOVA 2
Pure Raw Honey - Blueberry Blossom
Bee Flower & Sun Honey
NOVA 2
Manuka health, mgo 250+ manuka honey
Manuka Health
NOVA 2
MGO115+ Manuka Honey
Manuka Health
D
Pure raw honey
D NOVA 2
Pure Raw Honey
Bee Flower & Sun Honey
D NOVA 2
100% pure local honey
D NOVA 2
MGO 30+ Manuka Honey Blend
Manuka Health
NOVA 2