Barcode: 3324498003600
Confiture de lait Bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
cooked in france
ab agriculture biologique
pme plus
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 290.0 kcal |
| Fat | 6.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 51.0 g |
| of which sugars | 51.0 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 8.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Lait_ 90% (_lait_ entier 69%, poudre de _lait_ écrémé 21%), sucre de canne, sucre caramélisé, gélifiant : agar-agar
Allergens
milk
Additives
e406
Related Products in Breakfasts
Pure Premium Clover Honey, Clover
SUE BEE
D
Betty Crocker Whipped Cream Cheese Frosting
Betty Crocker
E NOVA 4
Huevos rancheros breakfast
Sweet Earth Natural Foods
B NOVA 4
Betún sabor chocolate
Betty crocker
E NOVA 3
Oats and Dark Chocolate Protein Granola
Nature Valley
D NOVA 4
Honey
D NOVA 2
Stuffed Waffle, Sweet Maple
Pillsbury
E NOVA 4
Raw & unfiltered clover honey
D NOVA 2
Raw & unfiltered 100% pure honey
D NOVA 2
Clover honey
D NOVA 2
Raw & unfiltered wildflower honey
D NOVA 2
Organic Wildflower Honey Raw & Unfiltered Pure Honey
Aunt Sue's®
D