Barcode: 0811962011351
Confiture de mangue
by Aunt Berta’s
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
no preservatives
no colorings
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 191.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 48.0 g |
| of which sugars | 46.0 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
mangue (62 %), sucre, jus de fruits concentré, acide citrique (régulateur d'acidité), pectine (agent gélifiant).
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Aloe Vera Drink
T'Best
C NOVA 4
Cereal
Honey Bunches Of Oats, Post Foods Llc
D NOVA 4
Sweetened rice cereal
Post Foods Llc
E NOVA 4
Almonds
Honey Bunches Of Oats, Post Foods Llc
D NOVA 4
Honey Bunches of Oats Chocolate
Post
NOVA 4
Strawberries & Cream Pebbles
Post
E NOVA 4
Old fashion barbecue à l’ancienne
Dunn's
D NOVA 4
Sweetened rice cereal
Post Foods Llc
E NOVA 4
Great Grains
Post
C NOVA 3
Aloe Sugar Free
Ace Farm
C NOVA 4
Oreo Puffs Cereal
Post
NOVA 4
Fusilli - Lentil & Quinoa
Gogo Quinoa
A NOVA 1