Barcode: 3324492501324
Confiture de melon vanillé
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
cooked in france
made in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 210.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 52.1 g |
| of which sugars | 52.1 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Melon, sucre de canne, acidifiant : jus concentré de citron, arôme de vanille liquide (0,3%), gélifiant : pectine de fruits.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Knusper Müsli Weniger süß
DE-VAU-GE, Ja!, REWE
C NOVA 4
Fusilli Tricolore
Rewe
Apfelmus
Rewe
A NOVA 3
Tomaten geschält
REWE Beste Wahl, REWE
B NOVA 1
Sultaninen
Rewe bio
NOVA 1
Mehrfrucht 75% Frucht
REWE Bio, Rewe
D NOVA 4
Nusskernmischung
Ja!, Rewe
D NOVA 1
Roggenmischbrot Backmischung
REWE, ja!
C NOVA 4
Brotaufstrich, Paprika, Tomate, Zucchini & Aubergine Streichcreme
Rewe Bio, ReweBio
D NOVA 3
Chia-Brötchen
Rewe, Rewe Beste Wahl
B NOVA 4
HAFERFLOCKEN
REWE Bio
NOVA 1
Kalifornische Mandelkerne
REWE Beste Wahl
C NOVA 3