Barcode: 3222477001619
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 57.0 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre - Mûres - acidifiant : acide citrique - gélifiant: pectines. Préparée avec 50 g de fruits pour 100 g de produit fini.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio Multikorn Flocken Zart
Kölln
A NOVA 1
Haferflocken (Kernig) Bio
Kölln
A
Schokoladiges Porridge
Kölln
C NOVA 4
Nuss Selection Milch-Haselnuss
Lindt
E NOVA 4
Rapsöl
Mazola, Peter Kölln
B NOVA 2
Bio-Haferflocken zart
Kölln
A NOVA 1
Multikorn Flocken, Kernig
Kölln
A
Goldhase Tafel Vollmilch
Lindt, Lindt & Sprungli Gmbh
E NOVA 4
Hafer Porridge Beere
Kölln
A NOVA 4
Sonnenblumenöl
Mazola
C NOVA 2
Vollkorn Multikorn Fleks Klassik
Kölln Cerialien, Peter Kölln
C NOVA 3
Maiskeimöl
Mazola
C NOVA 2