Barcode: 3324498003570
Confiture de Mûres Bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
ab agriculture biologique
entrepreneurs engages
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 169.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 42.0 g |
| of which sugars | 42.0 g |
| Fiber | 2.8 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Mûres (65%), sucre de canne, pectine de fruits
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Avena integral 100% natural instantánea
Cuisine & Co
A
good drink
cuisine y co
B NOVA 4
bebida de almendras
Cuisine & Co.
NOVA 4
Mermelada de mora
Cuisine & Co.
D NOVA 3
Hojuelas Sabor Chocolate
Santa Isabel
A NOVA 4
Té negro
Té Club
B NOVA 1
Detox Time
Lipton
Walnuts
Albert Heijn
A NOVA 1
Almendra sabor original
C NOVA 4
Hola! Granola Trozos de chocolate
Cuisine & Co.
D NOVA 4
Hola! Granola Frutos del bosque
Cuisine & Co.
D NOVA 4
Porotos Negros
Cruisine & co
NOVA 1