Barcode: 0205361018040
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 243.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 57.0 g |
| of which sugars | 57.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
myrtilles surgelées, sucre cristal, pectine nappage (pectine amidée, e440ii, diphosphate disodique, e450i, dextrose, phosphate tricalcique, e341iii)
Additives
e440
e440ii
e450
e450i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Extra Long Enriched Rice
Mahatma
B NOVA 1 Eco-Score D
Crunchy Curls A Tasty Lentil & Potato Snack
Trader Joe's
D NOVA 3 Eco-Score B
Pur jus de citron
Carrefour BIO
B NOVA 1 Eco-Score B
Tyrrell's Sweet Chilli & Red Pepper
Tyrrell’s
B NOVA 4 Eco-Score A
Penne Rigate
Ronzoni, New World Pasta Company
NOVA 1
Reismehl (ohne Gluten)
Coop, La riseria, Riseria Taverne SA, Ticino
B NOVA 1 Eco-Score C
Potato Chips Barbecue Flavored
Lay's
E NOVA 4 Eco-Score B
Mature Cheddar & Chive
Tyrell's
B NOVA 4 Eco-Score B
Pepper & Onion Blend
Great Value
NOVA 1 Eco-Score A
FRENCH TOAST BITES
Drizzilicious
E NOVA 4 Eco-Score B
Cuisine Amande
Lima
NOVA 4
Sensations Roasted Chicken & Thyme
Walkers
C NOVA 4 Eco-Score A