Barcode: 3224498002085
Confiture de Noël bio
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
cooked in france
ab agriculture biologique
pme plus
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 292.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 42.0 g |
| of which sugars | 42.0 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Fruits rouges et fruits secs* 64% (fraise*, cerise*, framboise* raisins secs*, noix*, noisettes*), sucre de canne, jus concentré de citron*, pectine de fruits.
Allergens
nuts
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Double concentré de tomates
Fiorini
B NOVA 3
Bilberry Powder
biokia
C
Spaanse paella
Knorr
D NOVA 3
Pope-viipaleet
Porin Leipä
C NOVA 4
Kasvisjauhisnuggetit
Apetit
A NOVA 4
Kasvisjauhispyörykät
Apetit
A NOVA 4
Kuivattu Marjamix
D NOVA 3
Uunivalmis kasvisgratiini
Apetit
C NOVA 4
Guacamole sabor Mediterráneo
frudel
B NOVA 4
Fine Gourmet Dried Mushrooms
Earthy Delights
A NOVA 1
Uunivalmiit kermaperunat
Apetit
C NOVA 4
free from Tumma Siemenlimppu
Vaasan Moilas
C NOVA 4