Barcode: 3352273020405
Confiture de pamplemousses
by Rotui
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, french polynesia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 307.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 75.7 g |
| of which sugars | 75.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, eau, zeste de pamplemousse, acide citrique, pectine.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Goldähren Steinofen Brötchen Dinkel
Mühlengold
C NOVA 4
Rote Beete in Kugeln
Aldi, Mamminger Konserven, Wiesn Schmankerl
C NOVA 3
Himbeere Cremiger Fruchtaufstrich
Grandessa
D NOVA 4
Toastbrötchen Roggen
Mühlengold
C NOVA 4
Toastbrotchen
Mühlengold
C NOVA 4
Steinofen Brötchen kernig
Goldähren, Mühlengold
C NOVA 4
Kloßteig halb&halb
Aldi, Landfreude
C NOVA 3
Geröstete Jumbo Erdnüsse
Natur Lieblinge
B
Steinofen-Brötchen - Weizen
Goldähren
C NOVA 4
Aufbackbrötchen
Goldähren
C NOVA 4
Erdbeer Fruchtaufstrich
Grandessa
D NOVA 4
Laugen Brezen
Aldi, Goldähren, Meisterbrezen
C NOVA 4