Barcode: 3396745000397
Confiture de Sorcière
by Francis Miot
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 190.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 45.0 g |
| of which sugars | 45.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fruits 60% (prune 48%, églantine 9%, framboises 3%), sucre de canne 39%, jus de citron concentré, extrait naturel de vanille, Armagnac, gélifiant : pectine (issue de fruits)
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Curry King
CurryKing
D NOVA 4
VITALIS Knusper Müsli Schoko feinherb
Dr. Oetker, Vitalis
C NOVA 4
Marinierter Grill- & Ofentaler Kräuter
Käserei Champignon, Rougette
E NOVA 4
Meerrettich, Bayerischer
Schamel
C NOVA 4
Knuspermüsli
Dr. Oetker
D NOVA 4
Tafel-Meerrettich, scharf
Schamel
C NOVA 4
Vegetarische wiener
Meica
D NOVA 4
knusper müsli
Dr. Oetker
D NOVA 4
Sahne-Meerrettich - mild
Schamel
C NOVA 4
Kohl König
Meica
D NOVA 4
Veganer marinierter Grill- und Ofentaler
Rougette
D NOVA 4
Meerrettich, Alpensahne
Schamel
C NOVA 4