Barcode: 3760262730004
Confiture engagée framboise
by Rebelle
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 232.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 57.0 g |
| of which sugars | 54.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
framboise (56%), pomme (23%), sucre, jus de citron.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chlorophyll
Benemax
NOVA 4
Authentic thai ice tea
B
Instant buckwheat Shoyu ramen
Muso
Sprinkling Yuzu Furikake
Sprinkling sansho pepper
Mango Aloe
Vivaloe
E NOVA 4
Watermelon Aloe
Vivaloe
B
Ramen Shoyu
E NOVA 3
Brown Rice Miso
Muso
A NOVA 3
Kaffree roma, roasted grain beverage
Kaffree Roma
NOVA 1
Koh water coconut
Koh Coconut
B NOVA 1
Vivaloe, aloe vera fruit drink
Vivaloe
C NOVA 3