Barcode: 3760143165383
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 238.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 58.0 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Mûres, sucre, pectine. Preparée avec 60g de fruits pour 100g. Teneur totale en sucres: 60g pour 100g (celle-ci peut varier en oncion de la maturité des fruits)
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Single origin heirloom wheat
B NOVA 3
Parisian bread
C NOVA 4
La brea bakery, roasted naan, authentic flatbreads, garlic
La Brea Bakery, Aryzta Llc
C NOVA 4
Three cheese semolina garlic loaf
D NOVA 4
Honey Sesame Loaf, Honey Sesame
La brea bakery
C NOVA 3
Red, White & Blueberry Seasonal Loaf Baked With Cranberries, Blueberries And Dusted With Flour, Red, White & Blueberry
La brea bakery
D NOVA 3
La brea bakery, multigrain naan, authentic flatbread
La Brea Bakery, Aryzta Llc
C NOVA 4
Seasonal loaf
D NOVA 4
Sourdough baguette
C NOVA 3
La brea bakery, loaf bread, salted caramel pecan
La Brea Bakery, Aryzta Llc
D NOVA 4
Fortuna wheat loaf
B NOVA 3
French demi baguettes
La Brea Bakery, Aryzta Llc
D NOVA 3