Barcode: 3262720555100
Confiture extra banane
by Royal
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 232.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 56.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
pulpe de banane BIO (66%), sucre blond BIO.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Harrington's medium amish style hand made
Harrington's
A NOVA 1
Red beans
Kirby
A NOVA 4
Peppermint
Russell Stover, Russell Stover Candies Inc.
E NOVA 4
Virgin Coconut Oil
Alofa
E NOVA 2
Truffles
Russel Stover
E NOVA 4
Kirby, black beans, creole seasoning, ready to eat
Kirby
B NOVA 3
Refined coconut oil
Alofa
E NOVA 2
White Beans Pottage
Kirby
B NOVA 4
Dried Lima Beans
China Doll
A NOVA 1
THE MAX Cheese Quesadilla Pizza, 5 OZ
D NOVA 4
Rice
China Doll
B NOVA 1
Harrington's amish style hand made
Harrington's
A NOVA 1