Barcode: 3596710553976
Confiture Extra Bio Cassis
by Auchan Bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
be bio 01
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
nutriscore
nutriscore grade c
ab agriculture biologique
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 240.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 56.0 g |
| of which sugars | 56.0 g |
| Fiber | 3.4 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre de canne*, cassis*, gélifiant : pectines, jus de citrons concentré* *biologique Préparée avec 50 g de fruits pour 100g de produit fini.
Additives
e440
Related Products in Breakfasts
Choco Hazelnut Dark
Terra Sana
E NOVA 3
Wake up drinkontbijt
Brinta
D NOVA 4
Appelstroop
Hero
D NOVA 4
Hero Appelstroop Minder Zoet
Hero
D NOVA 4
Speculoos Crunchy
Penotti
E NOVA 4
Chocoladepasta
Pasta Choca
E NOVA 4
Uno Penotti Praliné Hazelnootpasta
Penotti
E NOVA 4
Duo Penotti
Penotti
E NOVA 4
Hagelfeest
De Ruijter
E NOVA 4
Pâte à Tartiner Au Noisettes 750g
E NOVA 4
Miele millefiori
Carrefour
D
Duo Penotti
Penotti
E NOVA 4