Barcode: 3347430010115
Confiture extra bio églantine
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 10
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 248.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 59.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
églantine', sucre de canne', gélifiant : pectine de fruits. Issu de l'Agrictu!ture Biologique. Préparée avec 55g de fruits pour 100 . Teneur totale en sucres : 59g pour 10 g.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Yamamotoyama, Green Tea
Yamamoto Of Orient Inc.
B NOVA 1
Yama moto yama, organic genmaicha green tea with roasted rice
Yama Moto Yama
B NOVA 1
Oolong Tea
Yamamoto Of Orient Inc.
B
Vanilla Almond Clusters Cereal
Trader Joe's
D NOVA 4
Yama Moto Yama, Genmai Cha, Green Tea With Roasted Rice
Yamamoto Of Orient Inc.
B NOVA 1
Yama Moto Yama, Sencha Green Tea
Yamamoto Of Orient Inc.
B NOVA 1
Yama Moto Yama, Organic Green Tea With Roasted Rice
Yamamoto Of Orient Inc.
B NOVA 1
Yamamotoyama, Oolong Tea
Yamamoto Of Orient Inc.
B
Jasmine Tea
Yamamoto Of Orient Inc.
B
Yamamotoyama, Special Occasion Green Tea
Yamamoto Of Orient Inc.
B NOVA 1
Yamamotoyama, Roasted Green Tea
Yamamoto Of Orient Inc.
B NOVA 1
Sencha Green Tea, Decaf
Yamamoto Of Orient Inc.
B NOVA 1