Barcode: 3222477378124
Confiture extra Cassis Bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 237.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 57.0 g |
| of which sugars | 57.0 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre de canne* - cassis* - acidifiant : acide citrique - gélifiant : pectines de fruits. Préparée avec 50 g de fruits pour 100 g de produit fini. *Ingrédient issu de l'agriculture biologique.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Гризини с маково семе
Salza
E NOVA 3 Eco-Score A
Whole Wheat Bread
John W Cambridge
B NOVA 3
Nuggets végétaux
Heüra
A NOVA 4
Strawberry Jam
STONEWALL KITCHEN
NOVA 4 Eco-Score C
Broccoli Florets
Great Value
A NOVA 1 Eco-Score A
Jumbo Strawberries
Campoverde
B
Huile dolive vierge extra
Cucina
NOVA 2 Eco-Score C
Céleri Râpé Sauce Rémoulade
Monoprix
C NOVA 4 Eco-Score B
Spätzle Spinaci
Bocón
D NOVA 3
Chunky Guac
Lidl, Meadow Fresh
A NOVA 3 Eco-Score C
Farinha de Trigo Enriquecida com Ferro e Ácido Fólico Tipo1
Três Coroas
A NOVA 1 Eco-Score A
Streichzart ungesalzen
Edeka, Gut & Günstig
D NOVA 2 Eco-Score B