Barcode: 3596710475650
Confiture extra cerise
by Auchan
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade d
Categories
Available in
france, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 230.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cerises, sucre, sucre de canne roux, gélifiant: pectines, correcteur d'acidité: acide citrique. Préparée avec 50g de fruits pour 100g de produit fini
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tartines craquantes
Klaus, bon et bio
D NOVA 3
Melba Toast Plain
Hema
D NOVA 4
Pilzmischung getrocknet
REWE Beste Wahl
A NOVA 1
Dry roasted edamame
C NOVA 3
tartines grillées semi-complet
Delhaize
B NOVA 3
Amandes grillées et salées
Dénia
NOVA 3
Paulaner Spezi
Paulaner
NOVA 4
Dried Pitted Plums with added Potassium Sorbate
USDA,Sunsweet
C NOVA 3
Sun Sprout, Clover Sprouts, Clover
Hanover Foods Corp.
A NOVA 1
Pane Pugliese Toasting Bread
C NOVA 3
Erdnusskerne Geröstet und Gesalzen
Trader Joe's
B
Olives vertes denoyautees
Even, Greco
D NOVA 3