Barcode: 3222472111368
Confiture Extra Cerises
by Casino
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 238.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 59.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre - sucre roux de canne : cerises - acide citrique - gélifiant : pectines de fruits.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Riz long blanc
OFAL
B NOVA 1
Boulgour gros
Ofal
A NOVA 1
Flocons d'épeautre
Ofal
A NOVA 1
Flocons d’avoine petits
Ofal
A NOVA 1
Graines de lin brun
Ofal
A NOVA 1
Son de blé
Ofal
A NOVA 1
Lait de coco
Makli
E NOVA 4
Lasagnes blanches
Ofal
B
Confit d'Oignons
Les Terrines du Morvan
C NOVA 3
Macaroni complets
Ofal
A NOVA 1
Muesli gourmand
Ofal
A NOVA 4
Ananas tranches brisées
Makli
B NOVA 3