Barcode: 3328382652325
Confiture Extra Coco
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
production locale
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 365.0 kcal |
| Fat | 12.7 g |
| of which saturated | 10.8 g |
| Carbohydrates | 63.6 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Coco, sucre de canne, sucre blanc, gélifiant : pectine de fruits, acidifiant : acide citrique.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pan de dátil con nueces
De Juan
C NOVA 3
Oli d'oliva Verge Extra
Molí d'en Lluch
B NOVA 2
Fusilli de Lenteja Roja
Naturitas
A NOVA 1
Aceite de oliva 1º
Abril
B NOVA 2
Maïs grillé
CasaMayor, Damel
D
Aceite de coco
IZILUR
E NOVA 2
Pipas
Churruca, Damel
E NOVA 4
Bouillon de Légumes
Soupeex
NOVA 4
De Juan Fig and Almond Fruit Cake
DeJuan
C
Pan de Higo y Almendras
De Juan
C NOVA 3
Arándano rojo bio
Naturvida
D NOVA 3
Oro Aragón Cosecha Temprana
B NOVA 2