Barcode: 6191402600340
Confiture Extra Coings
by La Fruitière
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
tunisia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 193.2 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 46.4 g |
| of which sugars | 43.2 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Coing 50%, Sucre
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Stuffed vine leaves
Cypressa
C NOVA 3
Organic Extra Virgin Olive Pil
B NOVA 2
Non-dairy creamer
C NOVA 4
Extra Virgin Olive Oil
Basso Fedele & Figli Srl
B NOVA 2
Gemüsebrühe
Natur compagnie
NOVA 3
Salt and vinegar chips
Marks And spencer
D NOVA 4
Extra Virgin Olive Oil With Chili Pepper Dressing
Basso Fedele & Figli Srl
B NOVA 2
Orange Marmalade
Sainsbury's
D NOVA 4
Sugar 'N Cinnamon
Domino
E NOVA 3
Basso, Organic Extra Virgin Olive Oil
Basso Fedele & Figli Srl
B NOVA 2
Reduced Fat Ready Salted Crisps
M&S Food
C NOVA 3
Frozen Mash
Sainsbury's
C NOVA 3