Barcode: 3256221408287
Confiture extra d'orange
by U, U Bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
transformed in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 238.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 58.4 g |
| of which sugars | 57.7 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sucre de canne*, orange amère*, orange douce*, jus de citron concentré*, gélifiant : pectine de fruit. *Ingrédient issu de l'agriculture biologique.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lucky Me Batchoy (Instant Noodle Soup)
Lucky Me
E NOVA 4 Eco-Score B
Oat Barista Organic
Rude Health
D NOVA 3 Eco-Score A
Organic Extra Virgin Coconut Oil
Oh So Natural
NOVA 2
Lucky Me Spicy Labuyo Chicken
Lucky Me
E NOVA 4 Eco-Score B
Peppermint mints
Peppersmith
C NOVA 4 Eco-Score A
GLUTEN FREE ORIGINAL WHITE
Rebel Bakehouse
C
Supreme Jjampong
Lucky Me
E NOVA 4 Eco-Score C
Lucky Me Pasta Mac and Cheese
Lucky Me,Lucky Me!
D NOVA 4 Eco-Score B
Hasselnøttkjerner
Eldorado
A NOVA 1 Eco-Score E
Vegane Filet-Streifen
Nestlé,Garden Gourmet
A NOVA 4 Eco-Score B
Bruschetta - Olives vertes et sel de mer
KRAMBALS
E NOVA 4 Eco-Score B
Primevère bio
Primevère
D NOVA 4