Barcode: 3271377004022
Confiture extra de banane
by dormoy
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
france, guadeloupe, martinique
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 225.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 54.0 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Purée de banane (90%), sucre, acide citrique
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Artisan potato & buttermilk bread
C NOVA 3
Dry Roasted Macadamia Nuts With Sea Salt
Signature Farms
C NOVA 3
Original hummus
Signature Cafe
C NOVA 3
Wheat bread loaf
C NOVA 4
Roasted garlic & cheese bread
C NOVA 4
Multigrain Harvest Bread
Signature Select
D NOVA 3
Almonds
Signature Farms
NOVA 1
Oil Roasted Cashews With Sea Salt
Signature Farms
C NOVA 3
Pecan Halves
Signature Farms
A NOVA 1
Kalamata & Green Olive Bread
Signature Select
C NOVA 3
Artisan pumpernickel bread
C NOVA 4
Spicy three pepper topped hummus
Signature Cafe
A NOVA 4