Barcode: 3256221408270
Confiture extra de figue
by U, U Bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
certified by ecocert
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
green dot
transformed in france
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france, french guiana
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 242.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 59.0 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre de canne*, figues*, gélifiant: pectine de fruits, acidifiant: acide citrique. *Ingrédient issu de l'agriculture biologique.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nasi Goreng
Inproba
NOVA 4
Wok oil
Inproba
B NOVA 4
Good Noodles rund
Unox
C NOVA 4
Asia Noodels Thai
Knorr
C NOVA 4
Good noodles
Unox
NOVA 4
Tasty Bolognese
me food
NOVA 3
Asia Noodles Saté
Knorr
NOVA 4
Asia Noodles - Chicken Taste
Knorr, Unilever
NOVA 4
Hühner Suppe
Knorr
NOVA 4
Soupe tomates legumes avec boulettes
Knorr
B NOVA 4
Fruit, haver en noten repen
E NOVA 4
Plantaardig gevuld eitje
Johma
E NOVA 4