Barcode: 3250390114185
Confiture extra de figues
by Paquito
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
distributor labels
nutriscore
nutriscore grade d
selection intermarche
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 246.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 58.8 g |
| of which sugars | 56.0 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Figues, sucre, sucre roux de canne, gélifiant : pectines, acidifiant : acide citrique.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Annie'S Organic Chewy Oatmeal Raisin Granola Bar
D NOVA 4
Annie'S Chocolate Peanut Butter Cookie Dough Protein Bar
Annie's
D NOVA 4
Peanut Butter Cookie Dough Protein Bar
Annie's
E NOVA 4
Annie's Organic Friends Bunnies Cereal 2 Pack
D NOVA 4
Annies organic canned pasta bernie o s pasta
Annie's
C NOVA 3
Gluten Free Double Chocolate Chip Granola Bars
Annie's
D NOVA 4
Homegrown organic cheesy ravioli
Annie's
C NOVA 3
Deluxe Aged Cheddar Macaroni & Cheese Made with Organic Pasta imp
Annie's Homegrown
D NOVA 4
Organic Chewy Granola Bar Chocolate Chip
Annie's
NOVA 4
Annie's Gluten Free Oatmeal Cookie Granola Bar
Annie's
C NOVA 4
Homegrown organic peanut butter chocolate chip
E NOVA 3
Organic Cinnabunnies
Annie’s
D NOVA 4