Barcode: 26029047
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 248.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 59.8 g |
| of which sugars | 59.8 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre,fraises,correcteur d'acidité : acide citrique, gélifiant : pectines.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Loaded baked mashed potatoes
Idahoan
E NOVA 4
Cheesy Scalloped Sliced Potato Bake
Idahoan
C NOVA 4
Cheddar and sour cream mashed potatoes
Idahoan
E NOVA 4
Nacho cheese mashed potatoes, nacho cheese
Idahoan, Idahoan Foods Llc
E NOVA 4
Classic mashed with butter & cream
Idahoan
E NOVA 4
Idahoan applewood smoked bacon homestyle casserole
Idahoan, Idahoan Foods Llc.
E NOVA 4
Creamy mashed potatoes
Idahoan, Idahoan Foods Llc
D NOVA 4
Smokey cheese & bacon mashed potatoes
Idahoan
E NOVA 4
Peppered bacon & cheddar mashed potatoes
Idahoan, Idahoan Foods Llc
E NOVA 4
Peppered bacon & cheddar fully loaded mashed potatoes
E NOVA 4
Cheesy scalloped homestyle casserole potato slices
E NOVA 4
Premium three cheese chipotle potato soup
Idahoan
E NOVA 4