Barcode: 3760043720767
Confiture extra de Griotte
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
green dot
no colorings
la lorraine notre signature
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 244.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 60.2 g |
| of which sugars | 43.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Griottes de Lorraine, sucre, gélifiant (pectine de fruits). Préparée avec 55g de fruits pour 100g. Teneur totale en sucre: 62g pour 100g.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
White bread
no name
C
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D