Barcode: 3234750037819
Confiture Extra de Mûre Epépinée
by Albert Ménès
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 248.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | 3.9 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, mûres épépinées, gélifiant: pectine de fruit.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cheese & Onion
Walkers
D NOVA 4 Eco-Score B
Riz basmati
Marks and Spencer
B Eco-Score D
Chopped Tomatoes
M&S Food
B NOVA 1
Chou blanc râpé
Migros, Migros Bio
A NOVA 1
Rolled Oats
Trader Joe's
NOVA 1 Eco-Score B
Dulce sol pan integral
Dulcesol,Vicky Foods
A NOVA 4
Sunflower kernels
Southern Grove
C NOVA 3 Eco-Score C
Mexican mélange aux épices
Pancho Villa
NOVA 4 Eco-Score E
Pan de molde sin corteza
la cestera,Lidl
C NOVA 4 Eco-Score A
Courge butternut en cubes
picard
A NOVA 1 Eco-Score A
Burgers Originais
Heüra,Foods For Tomorrow
B NOVA 4
Chipsuri ondulate cu aromă de barbeque
Snack Day
D NOVA 4 Eco-Score B