Barcode: 3560000430308
confiture extra de mures
by Biolo' Klock
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 231.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 55.7 g |
| of which sugars | 54.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | — |
Ingredients
Mures* 59,5%, sucre de canne blond équitable* 40,5%. *Ingrédients issus de l'agriculture biologique. Notre confiture de mûres est préparée avec 59,5 de fruits pour 100g de produit fini.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Aldi Orchard & Vine Blueberries
Aldi Orchard & Vine
A
Hash Browns
Seasons Pride
B NOVA 4
Special Flakes
C NOVA 3
Moniato
Caprabo
C
Vital & Fit Brot
Bäckerkrönung
A NOVA 4
Knäckebrot Vollkorn
Bäckerkrönung
B NOVA 3
Nut Bars Choc Almond & Cranberry
Aldi,Hillcrest
C NOVA 4
Original Almond Milk
inner goodness
C
Italian style pizza bases
Casa Barelli
C NOVA 3
Lentils
New Season,Aldi
C NOVA 4
Vollkorntoast
Bäckerkrönung,Glockenbrot Bäckerei,Penny
B NOVA 4
Chickpeas
New Season,Aldi
A NOVA 3