Barcode: 26056371
Confiture extra figues
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 255.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 62.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre de canne, figues, correcteur d'acidité : acide citrique, gélifiants : pectines.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
ORGANIC CROUTONS Seasoned
Simply Nature
D NOVA 4
Pommes de terre grenaille
Bio Village
B NOVA 3 Eco-Score B
Ding Dong Mixed Nuts
Rebisco
E NOVA 4 Eco-Score E
Filone rustico
PRIMIA
B NOVA 4 Eco-Score B
Antioxidant Mix
Power Up
D NOVA 4
Frosted Mini Wheats Original
Kellogg's
B NOVA 4 Eco-Score D
Original Potato Chips
Ruffles
E NOVA 3 Eco-Score B
Ding Dong Snack Mix
Rebisco
E NOVA 4 Eco-Score E
Brandt Vollkorn Zwieback 4013752027405 Vollkornzwieback
Brandt
C NOVA 4 Eco-Score A
Protein Coffee Mocha
javvy
E NOVA 4
Erdbeeren tiefgekühlt
SPAR
A NOVA 1 Eco-Score A
GEKROKIDE MINI KRIELTJES VOORGEKOOKT
AH
B NOVA 4