Barcode: 26055381
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 165.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 40.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Macmelade socces de 30% paf rapport à g oarnelade standard. préparé avec 359 pouf Sucre, oranges, eau, gélifiant: d'acidité : acide citrique. valeursnutritionnellesmo ennes BIJ 702kj 140kJ Énergie 165 Matièresgrasses <05g voerclet •dontacides grassaturés Glucides 'dontsucres Protéines *Apport de Référence pour un (8400 KJ/
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Brazil Nuts
Whole Foods Market, Aurora Products
A NOVA 1
Vanilla granola
D NOVA 3
Whole foods market, organic green lentils
Whole Foods Market, Aurora Products
A NOVA 1
Granola
Aurora Products
C NOVA 4
Whole foods market, organic flax seeds
Whole Foods Market, Aurora Products
A NOVA 1
Brazil Nuts
Aurora
NOVA 1
Organic brown lentils
Aurora
NOVA 1
Whole foods market, organic red lentils
Whole Foods Market, Aurora Products
A NOVA 1
Granola
Aurora Natural
C NOVA 4
Organic French Lentils
Aurora naturals
A
Whole foods market, organic green split peas
Whole Foods Market, Aurora Products
A NOVA 1
Cranberry Vanilla Crunch Granola
Aurora Natural
C NOVA 4