Barcode: 65481035
Confiture extra framboise massif central
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 228.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 54.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Framboises 55%, sucre, gélifiant pectines, jus de citron concentré.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crustless PB and j
Aldi
D NOVA 3
Crispy Taco Shells
Poco Loco
C NOVA 3 Eco-Score A
Natural Peanut Butter
Smucker's
C NOVA 3 Eco-Score E
Maapähkinävoi
Nuts About Nature
B NOVA 1 Eco-Score C
Sainsbury's 6 Hot Cross Buns
Sainsbury's
C NOVA 4
Sliced Bread Seeds & Grains
The Avocado Bread Company
C NOVA 4 Eco-Score A
abrerdeen angus beef & suffolk ale
Deluxe
D NOVA 4
Chia Seeds
Wegmans Organic
A NOVA 1 Eco-Score E
DURAZNO
Watts
NOVA 4 Eco-Score E
Roasted & Salted Fancy Mixed Nuts
Trader Joe's
D NOVA 3
Steenoven Mini Pizza's
Albert Heijn
C NOVA 4 Eco-Score A
Sausage Links
MorningStar Farms
B NOVA 4 Eco-Score B