Barcode: 3328382622328
Confiture extra Mangue
by M'amour
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, guadeloupe
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 290.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 70.2 g |
| of which sugars | 54.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Mangue, sucre, Gélifiant : pectine de fruits, Acidifiant : acide citrique
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio-Leinöl nativ
Aldi, Henry Lamotte Oils, Nur Nur Natur
NOVA 2
Star Rice - Weiße Crunchy Happen kakaofrei
Choceur,Rübezahl Schokoladen
E NOVA 4
Lencse
Bon-ri
A NOVA 1
Bayerische Dinkel-Fusilli
Unser Bayern
Piadina Integrale
La Cesta
C NOVA 4
Erdbeeren TK
Aldi
A NOVA 1
Piadina
Aldi
D
Griechisches natives Olivenöl extra
Lyttos
B NOVA 2
Bio Cashewkerne naturbelassen aus Westafrika
Afrika, Aldi Süd, Märsch
B NOVA 1
Knuspermüsli
Gourmet
NOVA 4
organic baked beans in tomato sauce
Oh So Natural
NOVA 3
Kale greens
Simply Nature
A