Barcode: 3338044202140
Confiture extra miranelles
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 222.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Mirabelles, sucre*, pectine. Peut contenir des morceaux de noyaux. *issus de l'agriculture biologique Teneur totale en sucre 55g pour 100g
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kessel Chips - Salt & Vinegar
EDEKA Herzstücke
E NOVA 4
My Veggie Mango-Curry Pflanzlicher Brotaufstrich
Edeka Bio
D NOVA 3
Edeka No Milk 3,5%
Edeka My Veggie
A NOVA 4
Rice Waffeln Salz Caramel
Edeka, Edeka Herzstücke
E NOVA 4
Studentenfutter 500g
Gut & Günstig
D NOVA 3
Knusper Müsli Schoko
EDEKA Bio
D
Bio My Veggie Avocado
Edeka
D NOVA 4
Edamame
Edeka
B NOVA 4
My Veggie Paprika-Chili - Pflanzlicher Brotaufstrich
Edeka Bio
C NOVA 3
Müsli
Edeka Bio
C NOVA 3
Pinsa
EDEKA,EDEKA Herzstücke
C NOVA 3
My Veggie Aubergine-Pflanzlicher Brotaufstrich
Edeka Bio
D NOVA 3