Barcode: 3222477001596
Confiture extra myrtilles
by Casino
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 239.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 59.0 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Myrtilles – sucre – sucre roux de canne – acidifiant : acide citrique - gélifiant : pectines de fruits. Préparée avec 50 g de fruits pour 100 g de produit fini.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Whole hollandstyle onions
Aunt Nellie's
A NOVA 4
Refried Beans
Rosarita
B NOVA 4
Spicy Jalapeño Refried Beans
Rosarita
B NOVA 4
Glazed Small Sliced Carrots
Aunt nellie's
B NOVA 4
No Fat Green Chile & Lime Refried Beans
Rosarita
A NOVA 4
Rosarita, Dark Red Kidney Beans, Premium Seasoned, Premium Seasoned
Rosarita
A NOVA 3
Hatch Green Chile Hummus
Fresh Cravings
C NOVA 3
Seasoned Chili Beans
Rosarita
A NOVA 4
Pickled beets
Aunt Nellie's
B NOVA 3
Low fat refried black beans
Rosarita
NOVA 4
refried beans
Rosarita
B NOVA 4
Tribe black bean hummus
A NOVA 4