Barcode: 3257983138962
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 241.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 59.0 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pêches 50% - sucre - sucre roux de canne - gélifiant : pectine de fruit - acidifiant : acide citrique - correcteur d'acidité : lactate de calcium.
Additives
e327
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Umeya, Hana Toasted Rice Crackers
Umeya Rice Cake Company
D NOVA 4
100% Semolina, Macaroni Product Alphabets
Pagasa
NOVA 1
Umeya, Oriental Snacks, Wasabi Peas With Cracker, Hot
Umeya Rice Cake Company
C NOVA 4
Lasagna, macaroni product
Pagasa S.A. De C.V.
A NOVA 1
Pagasa, Macaroni Product Cut Fideo
Pagasa S.A. De C.V.
A NOVA 1
Pagasa, Macaroni Product Stars
Pagasa S.A. De C.V.
A NOVA 1
Vegan Cream Cheese Alternative
Trader Joe's
E NOVA 4
Umeya, Oriental Snacks, Rice Crackers, Spicy
Umeya Rice Cake Company
D NOVA 4
Umeya, Nori Rice Crackers
Umeya Rice Cake Company
D NOVA 4
Umeya, Chidori Sesame Sprinkled Cookies
Umeya Rice Cake Co
D NOVA 4
Macaroni Product Elbow
Pagasa S.A. De C.V.
A NOVA 1
Pagasa, Seeds, Macaroni Product
Pastas Y Galletas De Tijuana S.A. De C.V.
A NOVA 1