Barcode: 3250391700059
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 244.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 59.8 g |
| of which sugars | 55.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sucre, sucre roux de canne, gélifiant : pectines, acidifiant: acide citrique antioydant : acide ascorbiqüe. Préparée avec 50 g de fruits pour 100 g. pour 100 g,
Additives
e300
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% Organic Juice, Orange Pineapple
Apple & Eve,Apple & Eve Llc
E NOVA 4
New England Naturals, Antioxidant Granola, With Superfruit Berries & Vanilla
New England Natural Bakers
C NOVA 4
Apple & eve, juice, tropical mango
Apple & Eve, Apple & Eve Llc
E NOVA 4
No sugar added tart cherry flavored blend of 5 organic juices from concentrate, tart cherry
Apple & Eve
E NOVA 4
Toasted sesame oil
By sainsbury's
New England Naturals, Organic Granola Clusters, Cranberry Almond
New England Natural Bakers
C NOVA 4
Apple & eve, organics, 100% juice, orange pineapple, orange pineapple
Apple & Eve,Apple & Eve Llc
E NOVA 4
New England Naturals, Organic Omega Hemp & Flax Granola
New England Natural Bakers
C NOVA 3
Naturals, organic pumpkin spice granola clusters
D NOVA 3
Apple & eve, quenchers, juice drink, razzberry apple splash
Apple & Eve, Apple & Eve Llc
C NOVA 4
Naturals, High Protein Ginger Granola Clusters
New England Natural Bakers Inc
D NOVA 3
Apple & eve, 100% juice, apple
Apple & Eve
C NOVA 1