Barcode: 3760159378876
Confiture extra pêches bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 232.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 55.7 g |
| of which sugars | 55.5 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pêches 64,1%, sucre de canne blond* 35,9%*. *Ingrédients issus de l'Agriculture Biologin. Notre confiture de pêche est préparée avec 64.1g de fruits pour 100g de produit fini.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Anise seed
A NOVA 1
Brioche french rolls
D NOVA 4
Sesame seed
D NOVA 1
Whole Bay Leaves
Schnucks
A NOVA 1
Soft, rich and golden pre-sliced hot dog buns, brioche
D NOVA 4
Black chia seeds
A
Rub ancho chipotle
E NOVA 4
Brioche baguettes
D NOVA 4
Tamari Ginger Teriyaki Sauce
Taste Of Inspirations
D NOVA 4
Chili powder
D NOVA 3
BRIOCHE HAMBURGER BUNS
taste of inspirations
D NOVA 4
Seed poppy
A NOVA 1