Barcode: 3338044202409
Confiture extra pruneaux
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 234.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 57.9 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
fruits 55%, sucre 45%, pectine si les fruits n'en contenaient pas suffisamment
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Idea pe il saccoccio con paprika sacchetto e
Maggi
NOVA 4
Maggi groente bouillon
Maggi
NOVA 4
Šošovica červená
Billa
A NOVA 1
Zeleninová směs s brokolicí
Clever
A NOVA 1
Škrob pro přípravu masitých jídel
Natura,Dr. Oetker
C NOVA 2
Zeleninový bujón
Maggi
NOVA 4
Grønnsaksbuljong
Maggi
MAGGI Papillotes Spécial Poêle Poulet Herbes de Provence 23,4g
Nestlé, Maggi, Papillotes
NOVA 4
Paddestoelen
Maggi
NOVA 4
Papillote Spécial Poêle paprika
Nestlé, Maggi, Papillotes
NOVA 4
Rýžová kaše meruňka
Dr. Oetker
D NOVA 4
Kasvisliemi grönsaksbuljong
Nestlé, Maggi
NOVA 4