Barcode: 3144550005935
Confiture extra tomates vertes
by Eric Bur
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 237.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 57.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Tomates vertes, sucre de canne, gélifiant: pectine de fruits, jus de citron.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lifranto olio extra vergine di oliva
Azienda olearia del Chianti, Lifranto
B
Crissini tradizionali
Granforno
D NOVA 3
Marmellata Di Mandarini Di Sicilia
Conad
D NOVA 4
Peperoncino italiano piccante
Sapori d‘amare
NOVA 3
Cappuccino
Bonta Divina
E NOVA 4
Paglia e fieno
Le Mantovanelle
A NOVA 1
Bigoli al torcolo
A NOVA 1
Nettare di mirtillo
Melavi
E NOVA 1
Olio salvo extra vergine
NOVA 2
Cuki Pellicola superaderente 25m
La Molisana
Grissini Torinesi (gressins à l’huile d’olive vierge extra)
Granforno
D NOVA 3
Mele di montagna essiccate
Melaví
C NOVA 1