Barcode: 3760128080144
Confiture figue
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
no colorings
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 229.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 53.6 g |
| of which sugars | 45.2 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Figue - sucre.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Rapsöl
Naturaplan
NOVA 2
Gemischte Oliven mariniert
Betty Bossi
C NOVA 4
LEMON Thé froid
Naturaplan
D NOVA 3
Mangopüree
Naturaplan,Coop, Coop - Naturaplan bio
A NOVA 1
Olive giganti
Coop,Betty Bossi
C NOVA 3
Peperoncini Dolci, forts
Betty Bossi
C NOVA 4
Figues séchées
Coop naturaplan
C
Cerises hautes-tiges
Qualité & Prix
A NOVA 1
Zwieback (PR!X Garantie)
Coop
C NOVA 4
Olive e formaggio
Betty Bossi
D NOVA 3
Süssmais
Coop Naturaplan Bio
B NOVA 3
Dattes
Coop Naturaplan
D