Barcode: 3700238382325
Confiture Figue rouge
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 177.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 42.0 g |
| of which sugars | 42.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jean d'Audignac a sélectionné une gamme de préparations de sans conservateur, avec plus de fruits et moins de sucre qu'une figue rouge/ Red fig preparation #ents : figues rouges 50%, sucre, gélifiant : pectines, jus de sugar, gelling agent: pectin, Jecrsn±onnelles
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lay's Superchips Patatje Joppie Flavour
Lay's
D NOVA 4
Lays paprika
Lay's
C NOVA 4
Flocons d'avoine
Quaker
A NOVA 1
Lay's Superchips Naturel
Lay's
D NOVA 3
Cruesli Rozijn XL Pack
Quacker
C NOVA 4
Pomtips
Lay's
D NOVA 4
Havermout
Quaker
A NOVA 1
Oven - Chips goût huile d'olive & herbes
Lay's
D NOVA 4
Peanuts salted
Duyvis
C NOVA 3
Chips pickles
Lay's
D NOVA 4
Lay's Oven Crispy Thins Emmental Cheese
Lay's, Pepsico
E NOVA 4
chips
Lays, Pepsico
D NOVA 4